Haberler Düzce Üniversitesi’ni Tebrik Ederiz
  • 3.09.2021

Düzce Üniversitesi’ni Tebrik Ederiz

Dünyanın en saygın değerlendirme kuruluşlarından olan Times Higher Education'ın yaptığı 2022 Dünya Sıralamaları'nda (World University Rankings 2022) Üniversitemiz, yine adından söz ettiren uluslararası başarılara imza attı.

Times Higher Education 2022 Dünya Sıralamaları'ndaki genel puanı ile 1000-1200 arasında yer alan Düzce Üniversitesi, sıralamalardaki kategorilerin neredeyse tamamında yükseliş gösterdi. Geçen yıl dünyada 258. sırada yer aldığı "sanayi geliri" kategorisinde, bu yıl özellikle ihtisaslaşma alanındaki katma değerli bilimsel çalışmaların neticesinde Üniversitemiz, 168 basamak birden yükselerek dünyada 90. sıraya yerleşti ve ilgili kategoride dünyada ilk 100 üniversite arasına girme başarısı gösterdi.

Araştırma alanında da dünyada ilk 1000 üniversite arasına adını yazdıran Düzce Üniversitesi uluslararası sıralamalardaki istikrarlı yükselişini’ni tebrik eden Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin; Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a emeği geçen Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a eski Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. Yekta Saraç’a ve Düzce Üniversitesi Kurul Üyelerine teşekkür ederiz. 2006 yılından itibaren Türkiye’nin en genç üniversitesi olarak en hızlı gelişim gösteren üniversitesi olan Düzce Üniversitesini, kuruluşundan bu yana canla başla bilim üreten tüm bilim insanlarımızı tebrik ederiz. “ ifadelerini kullandı.