Haberler Düzce TSO, Yörex'e Damgasını Vurdu
  • 4.11.2023

Düzce TSO, Yörex'e Damgasını Vurdu

Düzce standı, Antalya'da düzenlenen Yörex 12 Yöresel Ürünler Fuarında en çok ilgi gören yöresel ürünler standı oldu.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Yörex 2023 fuarını değerlendirdi.

Bu yılki fuara Düzce olarak geniş bir katılınm sağladıklarını belirten Bıyık, "Odamız koordinasyonunda oluşturulan standımıza, başta Valiliğimiz ve Düzce Belediyemiz olmak üzere resmi kurumlar, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla Düzce'nin coğrafi işaretli ürünleri ve ilimizin zengin turizm değerlerini tanıtma fırsatı bulduk. Düzce standımıza gerçekten çok yoğun ilgi gösterildi" dedi.

Önümüzdeki yıllarda Yörex'e daha geniş kapsamlı katılım sağlamayı hedeflediklerini belirten Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, "Türkiye’nin ulusal ve uluslararası arenada yöresel ve coğrafi işaretli ürünlerinin tanıtım vitrini olan Yörex Yöresel ürünler Fuarında, Düzce’nin tüm renkleri bir arada tanıtıldı. Fuarda; Çilimli Siyah Pirinci, Konuralp Pirinci, Konuralp Pilavı, Kestane Balı, Akçakoca Sarı Fındığı, Akçakoca Melengücceği Tatlısı, Akçakoca Mancarlı Pidesi, Düzce Şırası, Düzce Kuzu Kestanesi, Düzce Köftesi, Düzce Acıkası, Kestane Kabağı, Şekerkamışı Pekmezi gibi coğrafi işaretli ve yöresel ürünlerin yanı sıra somut olmayan kültürel miras değerlerimiz ve el sanatları ürünlerimiz de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu" diye konuştu.

Erdoğan Bıyık, başta TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoglu ve Düzce Valisi Selçuk Aslan olmak üzere tüm yerel yönetimlere, resmi kurum ve kuruluşlara, üniversite yönetimine teşekkür etti.