Haberler Düzce TSO'da Seçim Maratonu Tamamlandı
  • 9.04.2018

Düzce TSO'da Seçim Maratonu Tamamlandı

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası'nın oda organ seçimleri tamamlandı.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası'nın oda organ seçimleri tamamlandı.

1 Nisan 2018'de gerçekleştirilen Oda Organ Üyeleri Asil ve Yedek üyeleri seçimlerinin ardından 7 Nisan 2018 Cumartesi günü gerçekleştirilen Meclis Başkanı, Meclis Başkan Yardımcıları, Meclis Katip Üyeleri, Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Asil ve Yedek Üyeleri, Disiplin Kurulu Asil ve Yedek Üyeleri, TOBB Genel Kurul Asil ve Yedek Üyeleri seçimleri tamamlandı.

1 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilen seçimlere kayıtlı 2.280 üyemizin 1.526'sı katılım sağladı. Yüzde 66.50'lik katılım oranının sağlandığı seçimler sonucunda 31 üyeden oluşan Düzce TSO Meclisine 18 yeni isim katılırken, 13 isim yeniden meclise girmeyi başardı.

7 Nisan 2018'de gerçekleştirilen seçimde ise 9 üyeden oluşan Yönetim Kurulu'nda 8 yeni Yönetim Kurulu üyesi yer aldı. 2013-2018 döneminde görev yapan yönetim kurulu üyelerinden sadece Murat Saydam yeniden görev almış oldu.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Meclis Başkanı ise Ahmet Dertli oldu.

31 Meclis üyesinin oy kullandığı seçimlerde ilk olarak Meclis seçimi gerçekleşti. Burada bir konuşma yapan Düzce TSO Eski Meclis Başkanı Ertan Taşlı, seçimlerin hayırlı olmasını dileyerek meclis olarak uyuş içinde çalıştıklarını ve başarılı bir meclis olduğunu söyledi. Taşlı konuşmasında birlik beraberlik mesajı verdi.

Konuşmanın ardından seçimlere geçildi. 31 meclis üyesinin oy kullandığı seçimlerde Meclis Başkanı Ahmet Dertli oldu.

 

Devir teslim yapıldı

Seçimlerin ardından Meclis Başkanlığı Makam Odasında devir teslim töreni gerçekleşti. Eski Meclis Başkanı ErtanTaşlı, yeni başkanın görevinin hayırlı olmasını diyerek makamı Ahmet Dertli’ye teslim etti.  Yeni Meclis Başkanı Ahmet Dertli de yeni meclisin birlik beraberlik ve uyum içinde çalışacağını söyledi.

 

Yönetim Kurulu seçimi yapıldı

Meclis başkanlık seçiminin ardından Düzce TSO’da Yönetim Kurulu Başkanlığı için sandıklar kuruldu. Seçim Kurulu gözetiminde yapılan seçimlerde 31 meclis üyesi oy kullanarak yeni Yönetim Kurulu Başkanını seçti. Düzce TSO yeni Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin oldu. Seçimlerin ardından üyeler ve davetliler yeni Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin’i tebrik ettiler.

Düzce TSO'nun yeni Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin seçimin ardından yaptığı açıklamada, 30 yıldır seçimlerde böyle blok liste çıkmadığını söylerken, çok büyük birliktelik sağlandığını dile getirdi. Şahin, “Bu birlikteliği bundan sonra da taşıyacağımıza inanıyoruz. Bakanımız sayın Faruk Özlü'nün emrettiği şekilde Düzce’ye en iyi hizmetleri getirmeye uğraşacağız” dedi.

Tamamlanan Seçimlerin ardından; Düzce TSO'da listeler şu şekilde oluştu;

Meclis Başkanı Ahmet Dertli, Meclis Başkan Yardımcıları Nuri Hızel, Mustafa Gösterişli, Meclis Katip Üye Yavuz Ayyıldız ,

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri;Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Üyeler; İbrahim Canpolat, Ümit Ülgen, Metin Coşkun, Bilal Türkan, Özkan Çakır, Bülent Sivrikaya, Yalçın, Top, Murat Saydam,

Genel Kurul Delegesi Asil Üyeler; Ahmet Dertli, Ertan Taşlı, Erdoğan Bıyık, Hikmet Mutlu, Hasan Arslan,

Disiplin Kurulu Asil Üyeleri; Mehmet Danışmaz, Hasan Küçük, Muammer Şahin, Servet Güler, Cengiz Yavuz, Ercan Güner,

 

HABERE AİT FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ....