Meslek Komiteleri Haberleri 10. Meslek Grubu Söz Üyemizde Programı Gerçekleştirildi
  • 31.01.2020

10. Meslek Grubu Söz Üyemizde Programı Gerçekleştirildi

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni uygulamalarından biri olan Söz Üyemizde etkinliklerinin ikincisi 10. Meslek Grubu’na yönelik olarak gerçekleştirildi.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni uygulamalarından biri olan Söz Üyemizde etkinliklerinin ikincisi 10. Meslek Grubu’na yönelik olarak gerçekleştirildi.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleşen organizasyona Düzce TSO Meclis Başkanı Ahmet Dertli, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ümit Ülgen, Yönetim Kurulu Üyeleri Bilal Türkan ve Murat Saydam, Meclis Üyesi Hasan Arslan, Ticaret İl Müdürü Çiğdem Acar, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ferhat Acar, KOSGEB KOBİ Uzmanı Seyfullah Hancıoğlu, Komite üyeleri ile Meslek Grubu Üyeleri katılım sağladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Düzce TSO Meclis Başkanı Ahmet Dertli, oda işleyiş ve çalışmalarını üyelerin de görebilmesi ve üyelerin yönetime katılması amacıyla düzenlenen bu organizasyonların kıymetli olduğunu işaret ederek, katılımcılardan söz alarak odanın gelişimine katkı sağlayabilecek fikirlerini beyan etmelerini rica etti.

Ahmet Dertli’nin ardından söz alan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ümit Ülgen, 2018 Nisan ayı itibariyle Meclis ve Yönetim Kurulu tarafından gerçekleştirilen reformlar ve gerçekleşen icraatlar hakkında katılımcılara bilgiler aktardı. Ülgen, oda bünyesinde kurulan proje ofisinin geliştirdiği ve sürdürdüğü projeler, odanın fiziki mekan değişimi, dijital oda olma yolunda atılan adımlar gibi önemli değişimler hakkında bilgiler aktarırken, Üniversite-Sanayi İşbirliği çalışmaları hakkında odanın attığı adımlar, proje okulu, TOBB İlkokulu ve diğer eğitim kanallarına yapılan yatırımlar konusunda da katılımcıları bilgilendirdi.

Toplantıda ev sahibi olarak konuşan Düzce TSO Meclis Üyesi Hasan Arslan, söz üyemizde etkinliğinin sinerji oluşması için önemli bir fırsat olduğunu belirterek, katılımcılardan sektörlerinde yaşadıkları sorunları anlatmalarını ve toplantı içerisinde ortak çözüm yollarının aranabileceğini ifade etti.

Toplantı, katılımcıların soru ve önerilerini aktarmalarının ardından sona erdi.