TR
EN
KURUMSAL TİCARET SİCİLİ ODA SİCİL DİĞER HİZMETLER FİRMA REHBERİ İLETİŞİM
Düzce Tanıtım Rehberi Düzce TSO Hakkında Başkanın Mesajı
Yönetim Kurulu Meclis Başkanlık Divanı Oda Meclisi Meslek Komiteleri Disiplin Kurulu Hesap İnceleme Komisyonu
Oda Tanıtım İngilizce İhracatçı Firmalar Listesi Our Legislation
TİCARET SİCİLİ İŞLEMLERİ - Belgeler İçin Dilekçe Örneği Ticaret Sicili Harçları Hakkında Bilgilendirme
Ticaret Sicili İşlem Evrakları
NACE Kodları İçin Tıklayınız
Online İşlemler Üye İşlemleri
Oda Kayıt İçin Gerekli Evrak Listesi Terk İşlemleri İçin Dilekçe Örnekler Kapasite Raporu Eskpertiz Raporu
Yerli Malı Belgesi İmalat Yeterlilik Belgesi Dolaşım Belgeleri
Faaliyet Belgesi Oda Kayıt Sureti İhale Belgesi
Yerli İstekli Belgesi Fatura Tasdiki
İş Makineleri Tescil
K Belgeleri İşlemleri Sayısal Takograf Sistemi
FİRMA REHBERİ
Düzce TSO 60. Yılını Kutladı
22.4.2019 10:56:00
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın 60. Yıldönümü kutlaması Düzce Teknopark’ta gerçekleştirildi.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın 60. Yıldönümü kutlaması Düzce Teknopark’ta gerçekleştirildi.

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Bolu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, Akçakoca TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nazım Pazvant, Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Meclis Başkanı Ahmet Dertli, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile eski ve yeni meclis üyeleri, Düzce’nin önde gelen firmaları katıldı.

Toplantı öncesinde Düzce Ticaret ve Sanayi Odası tarafından fuaye alanında sergilenen Eski Meclis ve Yönetim Kurulu Başkanlarının fotoğrafları ile Düzce’nin güzelliklerinden oluşan resim sergisi büyük ilgi gördü.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, “Odamızın temelleri, nisan 1959’da dönemin belediye başkanı Süleyman Kuyumcu’nun teşvikleriyle, iş insanı Afer Tütüncüoğlu’nun önderliğinde, Düzce Belediyesi Hizmet Binası’nda kendilerine tahsis edilen büroda atıldı.

1959 yılından bu güne kadar Düzce Ticaret ve sanayi Odası’nın bölgenin en prestijli odası olma idealine hizmet eden tüm büyüklerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Onlardan aldığımız emaneti daha ilerilere taşımak için geceli gündüzlü çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Tuncay Şahin’in ardından kürsüye çıkan Düzce TSO Meclis Başkanı Ahmet Dertli, “Bölgemizin en güçlü odalarından biri olma yolunda 1959 yılında kurucu başkanımız Sayın Afer Tütüncüoğlu önderliğinde kurulmuş, günümüzde de o şevk ve iradeyle çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Sayın başkanımızın da belirttiği üzere bizim itici gücümüz üyelerimiz. Üyelerimizin talepleri ve beklentileri doğrultusunda hem fiziki anlamda hem de mental anlamda odamızda birçok yeniliğe imza attık. Bu ve benzeri inovasyon çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek.

Bugün burada 60. Kuruluş yıl dönümünü kutlamakta olduğumuz ticaret ve sanayi odamızı, sizlerin de katkılarıyla çıkarılabilecek en üst seviyelere çıkarmaya gayret edeceğiz.

Düzce belediye hizmet binasından, şu an halen faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz binamıza kadar olan serüvenimiz içerisinde önceki dönemlerde danışman olarak hizmet ürettiğim odamızda sizlerin teveccühleriyle bugün meclis başkanı olarak görev alıyorum. Sorumluluklarımızın ağır, kat etmemiz gereken mesafenin zor olduğunun bilincindeyiz.

Hem meclisimiz, hem de yönetimimiz emin adımlarla, güçlü hamlelerle odamızın ve üyelerimizin menfaatlerini sağlamaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

60. yıl kutlama programında Eski Yönetim Kurulu Başkanlarından Ahmet Güney, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın gelmiş olduğu seviyenin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, iyi niyetle yapılan işlerin meyvelerinin de bu şekilde güzel olduğunu ifade etti.

60. Yıl kutlamasının odanın da ortağı olduğu ve mülkiyetinde hak sahibi olduğu Düzce Teknopark binasında yapılmasının mutluluk kaynağı olduğunu belirten Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, "Üniversite-Sanayi işbirliğini biz hayal olmaktan çıkarmış bir üniversiteyiz. Bununla her fırsatta övünüyoruz. Geçmişten günümüze Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın, Düzce’nin hem kültür dünyasına hem fikri dünyasına hem de sanayisine ve ticaretine şekil verip, liderlik ettiğini, bazı durumlarda moderatörlük ettiğini, ılımlılaştırıcı etkiye sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte Düzce’nin rekabet analizini ortaya çıkaracak kalıcı bir doküman oluşturduk. Bu dokümanın akabinde çok önemli bir marka projesine imza attık. Üniversite içi bir laboratuvar gibi kullanılan Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Merkezimizi sanayicimizin ve bölge sanayisinin kullanabileceği akredite bir merkez haline getirdik. Bu proje ile yaklaşık 1 milyona yakın bir destek almayı başardık. Bilimsel ve teknolojik araştırmalar merkezimizin yüzde 75'i kurum dışına hizmet eden bir merkez haline getirdik. Ticaret ve Sanayi Odamızın iş birliği ile 100'e yakın üniversite öğretim üyelerimizi danışman olarak bölgemizdeki sanayilerimize görevlendirdik" ifadelerini kullandı.

En önemli proje ortaklarından biri olan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu önemli organizasyonunda olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ise, “Ankara-İstanbul'un ortasında stratejik ve cazip konumda bulunuyoruz. Sanayicimizin de ekonomiyi okuma feraseti var. Bunu görmüşler ve teşvikten sonra sanayi tesislerini Düzce’ye taşımaya başlamışlar. Şu an itibari ile 5 organize sanayi bölgemiz oluştu. Birinci ve ikinci organize sanayi bölgelerimiz her şeyi ile oturdu. Ulaşım kolaylaştı tüm araçlar çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorlar. Gümüşova OSB de altyapı projelerinin hepsini hazırladık. Çilimli OSB ile çalışmalar devam ediyor. Akçakoca'da oluşturulacak olan OSB’ye, ülkemizin çok büyük bir demir çelik işleme tesisimizin talip olduğunu biliyoruz" dedi.

Dağlı, ayrıca; "Sanayicimiz seçim atmosferinden çıkıp önünü görmek istiyordu. Sayın Cumhurbaşkanımızın "Ekonomiye odaklandık" talimatı ile biz de sanayicilerimiz ile sanayiye odaklandık. Ticaret ve Sanayi Odamız, esnaf odamız esnaflarımız ile ekip ruhu ile çalışmalıyız. Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü'ne beraber yaptığımız projelerle Avrupa Birliği'nden 20 milyon hibe aldık. Marka desteklerinde en çok mesleki eğitime yoğunlaşıyoruz. Yetişmiş eleman olmazsa olmaz" şeklinde konuştu.

Toplantı, Eski Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanları, Düzce’ye önemli katkıları olan firmalar, Eski Personel ve protokol mensuplarına plaket takdimiyle sona erdi.

 

Kuluçka Merkezi’ne yoğun ilgi

Yine toplantı öncesinde ve sonrasında Düzce Ticaret ve Sanayi Odası tarafından TOBB Bünyesinde ilk kez kurulan Bilim ve Teknoloji Komisyonunun Düzce Teknopark’ta oluşturulan kuluçka merkezini gezen davetliler, burada öğrencilerin geliştirdikleri projeler hakkında bilgiler aldı. Vali Dr. Zülkif Dağlı’nın da tek tek ilgilendiği projelerin önümüzdeki günlerde yapılacak olan açılış merasiminin ardından daha da çoğalacağını belirten Komisyon Başkanı Murat Taştepe, komisyonun Üniversite, Lise ve İlköğretim öğrencilerini kapsayan geniş katılımlı bir oluşum olduğunu da sözlerine ekledi.


YORUM EKLE
* Adınız
   E-Posta
Uygun görülen mesajlar yayınlanmaktadır. E-posta isteğe bağlıdır. Kesinlikle yayınlanmayacaktır.
* Yorumunuz
Belediyemiz çalışıyor.. Ne mutlu bize
Düzceli, 10.10.2014
DUYURU ve ETKİNLİKLER
Yükleniyor...
X