TR
EN
KURUMSAL ONLİNE İŞLEMLER TİCARET SİCİLİ ODA SİCİL BELGELER MÜDÜRLÜĞÜ DIŞ TİCARET PROJE OFİSİ FİRMA REHBERİ İLETİŞİM
Düzce TSO Tanıtım Filmi Düzce TSO Hakkında Başkanın Mesajı
Yönetim Kurulu Meclis Başkanlık Divanı Oda Meclisi Meslek Komiteleri
Disiplin Kurulu Hesap İnceleme Komisyonu
Online Belge Hizmetleri Aidat Ödemeleri
TİCARET SİCİLİ İŞLEMLERİ - Belgeler İçin Dilekçe Örneği Ticaret Sicili Harçları Hakkında Bilgilendirme
Ticaret Sicili İşlem Evrakları NACE Kodları İçin Tıklayınız
Online İşlemler Üye İşlemleri
Oda Kayıt İçin Gerekli Evrak Listesi Terk İşlemleri İçin Dilekçe Örnekler Kapasite Raporu Eskpertiz Raporu
Yerli Malı Belgesi İmalat Yeterlilik Belgesi Dolaşım Belgeleri
Faaliyet Belgesi Oda Kayıt Sureti İhale Belgesi
İş Makineleri Tescil K Belgeleri İşlemleri Sayısal Takograf Sistemi
Dış Ticaret / İhracat Dolaşım Belgeleri Fatura (Invoice) Onayı Fuarlar İhracat Rakamları
İkili Oda Forumlarına Üyelik 2018 Yılı İhracat Değerlendirme Raporu Hedef ve Öncelikli Ülkeler, Ülke Raporları ve Hedef Pazar Araştırması Vize Referans Yazısı
Proje Ortağı Olunan Programlar Tamamlanan Projeler Yürütülmekte Olan Projeler Diğer Destek ve Teşvikler
Proje Bazlı Raporlar Projelerimize Ait Web Siteleri Proje Takip Listesi
Düzce TSO KYS Eğitim Videoları
FİRMA REHBERİ
Düzce TSO Hakkında

Cumhuriyet öncesi dönemde Düzce’de geçim tarımla sağlanmakta idi. Tarım ve ticaret alanındaki teşkilatlanmalar 1890 yıllarına kadar uzanmaktadır. Bölgenin verimli ve düz bir araziye sahip olması mısır buğday, şeker pancarı ve özellikle tütün üreticiliğini ön plana çıkarmaktaydı.16 Kasım 1927 de Akhisar’da toplanan Tütüncüler kongresinde, Düzce Tütünleri, şehri temsilen Hacı Nuri Bey tarafından özel bir pavyonda sergilenmiş, çoğu tütüncü olan üyelerin büyük takdirini kazanmıştı. Düzce Ziraat Odası bu nedenle “gümüş madalya” ile ödüllendirilmişti. Düzce Temsilcisi Hacı Nuri Bey, Kongre Şeref Defteri’ne “Türk İktisadi hayatında birinciliği teşkil eden tütün sergisini bütün Düzce ziraatçıları ve tüccarları adına tebrik ile Aksihar’lıları selamlarım” diye yazmıştır. 

Düzce’de başlayan üretim sayesinde 1920 ve 1950 yılları arasında tarım ürünleri ticareti önemini hissettirmeye başlamıştır.1956 yılından itibaren artık ilçede tarım ürünlerinin yanı sıra orman ürünlerinin işlenmesi ile sanayiye geçiş başlamıştır. Önce dağ köylerinde başlayan küçük çaptaki sanayileşme hareketi, kısa bir zaman içerisinde şehir merkezine kayarak daha modern sistemlerle çalışan işyerleri konumuna gelmiş ve Düzce sanayisinin lokomotifi olmuştur. Orman ürünleri sektörü 1990’lı yıllara ulaşıldığında, Düzce’nin lokomotifi olacak ve sektörün imalatı ülke genelinin yaklaşık % 17 sine ulaşacaktır. 

Özellikle 1960 yıllarında sanayileşme hareketinin hız kazanması istihdam olanaklarını arttırmış aynı zamanda ticaret hayatında gerçekleşen canlılık ,Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın kurulmasını zorunlu hale getirmiştir. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın kuruluşu, devrin belediye Başkanı Afer Tütüncüoğlu, Başkan Vekili İrfan Kazukoğlu, üyeleri Zekeriya Altan, Mahmut Tekin ve Hilmi Kuyumcu tarafından 20 Nisan 1959 yılında gerçekleştirilmiştir. Odanın kurulması ile birlikte Düzce’de daha hızlı bir sanayileşme başlamıştır. 1976 yılında teşvikler konusunda pilot bölge haline gelen Düzce ‘de 75 firmaya yatırım teşvik belgesi verilmiş, 1979-1980 yıllarında büyük çoğunluğunun İstanbul merkeze kayıtlı olduğu firmalar ile otomobil yan sanayi, tarım makineleri, inşaat malzemeleri, tarım ilaçları ve benzeri sektörlerde faaliyet gösterilmeye başlanılmıştır. Bu arada Düzceli sanayicilerde teşviklerden faydalanmış ve tarım ürünlerinin işlenmesi ile ilgili sektörlerde yatırımlar yapmışlardır.

1977-2003 yılları arasında hizmet vermekte olduğu binasından ,Eylül 2003 de tamamlanmış olan mevcut hizmet binasına taşınmıştır. Mevcut hizmet binasının 2.Katında üye işlemleri,3.katında yönetim ve meclis salonları , 4.katında Toplantı Salonu yer almaktadır. TSE ve DEİK Mahalli Temsilciliği de Odamızda hizmet vermektedir. Odamızda 2004 yılında ISO 9001 Kalite Yönetim sistemini kurmuş, 2007 yılında TOBB Oda Akreditasyon Sistemine dahil olmuş “Akredite Oda” konumundadır. Odamız İki ayda bir Aylık Faaliyet Bülteni yayınlamaktadır. ICC (International Chamber Of Commerce ) ve TATSO (Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası) üyesidir. Doğu Marmara Avrupa İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) A.Ş . ve TR 42-Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) yönetim kurullarında Odamız temsil edilmektedir.

En Çok Okunanlar
Düzce TSO Çin Temasları
Düzce TSO Dubrovnik Temasları
Düzce TSO madde bağımlığına savaş açtı
SGK’dan odamıza ziyaret
TOBB 70. Genel Kurulu
Ziraat Bankası’ndan kredi erteleme
UMEM Beceri’10 Projesi’nde dev adım
ÜYELERİMİZE ÖNEMLİ DUYURU
Tehlikeli Madde Taşımacılığı Farkındalık Semineri
TOBB Düzce İl Kadın ve Genç Girişimciler Kurulları Seçimleri
Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Çakır, 12 Kasım Düzce depreminin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
TARIMA DAYALI YATIRIM YAPACAKLARA 1.500.000 TL

FUARLAR

DUYURU ve ETKİNLİKLER
Yükleniyor...
X