Raporlar Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

2018-2022 Döneminde öncelikli amacımız Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nı A Sınıfı Akredite Oda konumuna getirmek olacak. Bu amaç doğrultusunda gerekli fizibilite çalışmaları ivedilikle yapılarak SWOT Analizi çalışmaları, gerekli teknik ve idari müdahaleler yapılacaktır.

Yetkin, sürekli eğitimlerle kendini geliştiren personel yapısı, azimli, iradeli ve birlik içerisindeki meclis yapısıyla 2018-2022 döneminde odamızı el birliğiyle ülke genelinde tanınan bir oda yapacağız.

Tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliğinde pilot bölge olmak, Tarımsal Kalkınma konusunda örnek il olmak, Savunma Sanayi pilot bölge olmak, Organik Tarım OSB kurmak, Orman Ürünleri İhtisas OSB kurmak, İlimize Astsubay Okulu kazandırmak, Kamu-Sanayi-Üniversite işbirliğinde lider il olmak konularını kendimize dönem vizyonu olarak belirledik.

Odamızın hedefleri doğrultusunda ulusal fuarlar, ihtisas fuarları, üyelerin ihtiyaç ve taleplerine uygun sürekli eğitim programları, geleceğimiz olan gençlerimize yönelik Bilim ve Teknoloji komisyonumuzun himayesinde kuluçka merkezi gibi bir çok projeyi dönemimiz içerisinde hayata geçirmeyi hedefliyoruz.

5 binin üzerindeki üye sayımız, ülke ihracatında söz sahibi firmalarımız, kamu kurumlarıyla olan sıcak temasımız ile Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın amacı ilimize azami katma değer kazandırmaktır. Bu amaç doğrultusunda 31 Meclis Üyesi ve 26 personelimizle azim ve kararlılıkla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.